Grappa Müller Thurgau Riserva

Le Riserve

Grappa Müller Thurgau Riserva

Grappa Müller Thurgau Riserva vjen nga vreshta veçanërisht të vlefshme në Luginën Cembra, një zonë me një peisazh fantastik dhe bukuri magjepsëse.

Alkoli

40% vol.

Temperatura

18° C

Formati

70 cl

Përshkrimi

Një grapa aromatike

Rrushi i shkëlqyeshëm aromatik i Müller Thurgau i jep jetë një grape të artë ideale për enologjinë dhe distilimin.

NGJYRA: Amber i fortë, me tendencë të verdhë të artë.

AROMA: intensiv, i gjallë dhe kompleks, me aroma të erëzave, shafranit, brikolave, një koncert i shkëlqyeshëm i ndjesive në të cilat dallohen frutat e pjekura, manaferra, kajsia, qershia, vanilje dhe arra.

SHIJA: e butë, këmbëngulëse, elegante, e ngrohtë, me ndjesi të lules, frutave dhe të arrave, kakaos, kafes, me një pasuri të madhe aromatike.