Flavè Rosato

Spumante Brut Millesimato

Flavè Rosato

Spumante Rosé me një ngjyrë rozë, ajo ka një shije intensive dhe të vazhdueshme. Aroma është e plotë dhe delikate, plot ndjesi frutash. Ka aludime se këto aroma janë të pjeshkës së bardhë dhe kajsisë, e ndjekur nga pjepëri dhe grejpfrut rozë, ananasi i pjekur qëndron në fund. E pasur me ndjesi lulesh të trëndafilit dhe ciklamenit. Shija është mirë dhe delikate, kombinon intensitetin dhe elegancën me kompleksitetin e mirë. E butë dhe elegante, thjesht me freski, e butë dhe e ekuilibruar, me nje shije që zgjat.

Alkoli

12.5% vol.

Temperatura

6°-8° C

Formati

75 cl